Slimette - Blog

PRZEPIS NA ZGRABNE POŚLADKI!

Podobnie jak płaski brzuch, tak i jędrna pupa jest marzeniem wielu kobiet. Jej osiągnięcie nie jest trudne. Jeśli zastosujesz się do kilku naszych wskazówek – będziesz miała się czym pochwalić na plaży :)

Young woman with orange and measuring tape isolated on white

Zacznij od małych kroków

Na początek coś, co możesz robić zawsze i praktycznie wszędzie – regularnie napinaj pośladki, kiedy stoisz. Napnij mocno mięśnie i wytrzymaj jak najdłużej. Zrób krótką przerwę i znowu, aż do zmęczenia mięśni.

Mieszkasz w bloku? To świetnie! Zrezygnuj z windy i wchodź po schodach. Pośladki można wyćwiczyć także szybkim spacerem, jazdą na rolkach czy bieganiem. Pamiętajmy jednak, że chociaż chodzenie po płaskim podłożu angażuje pośladki, to większy efekt uzyskamy, maszerując pod górę (optymalny kąt to 5-7%).

Nie musisz też trenować codziennie. Daj czas mięśniom na regenerację, minimum 24 godziny. Optymalny efekt uzyskasz, ćwicząc co drugi dzień.

Osławione przysiady

Ostatnio na facebook’u nastąpił wysyp wyzwań 30. dniowych, w tym między innymi na zgrabne pośladki. Królują oczywiście przysiady. Możesz je wykonywać z hantlami lub bez – jak wolisz. Jeśli zdecydujesz się na wersję z obciążeniem wyrzeźbisz jednocześnie mięśnie ramion. My opiszemy wersję z ciężarkami.

Stań w rozkroku, nogi ustaw na szerokość bioder, palce stóp skieruj na zewnątrz. Chwyć ciężarek (lub 1,5-litrową butelkę z wodą) w obie dłonie i unieś ręce nad głową. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Zrób przysiad (do momentu, w którym między łydką a udem pojawi się kąt prosty) i jednocześnie ugnij ręce, opuszczając ciężarek za głowę. Kolano w przysiadzie nie może przekroczyć linii palców u stóp. Wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz tyle razy, ile zdołasz, najlepiej 100 :D

A tutaj podajemy filmik z dwoma wersjami przysiadów. Drugi sposób jest szczególnie polecany osobom, które odczuwają dolegliwości związane z bólem kolan po ‘przetrenowaniu’ (co zdarza się czasami na początku przygody z przysiadami):

https://www.youtube.com/watch?v=KqNmW7MMSvo

efekty widoczne gołym okiem ;)

Zaangażuj nogi

I jeszcze jedno, bardzo łatwe ćwiczenie – unoszenie nogi.

Uklęknij i oprzyj dłonie na podłodze, dokładnie pod barkami. Napnij pośladek i unieś ugiętą lewą nogę tak, aby stopą celować w sufit. Wytrzymaj chwilę i opuść nogę (ale nie opieraj kolana na podłodze). Podczas wykonywania ćwiczenia staraj się nie kołysać biodrami. Powtórz 10–12 razy najpierw jedną, potem drugą nogą. Warto dodać, że to ćwiczenie wzmacnia także mięśnie pleców.

Abnehmen

Dodatkowe wsparcie

Dla spotęgowania efektów dołóż trening aerobowy. Spali on tkankę tłuszczową i odsłoni mięśnie (a wyżej opisane ćwiczenia nadadzą pośladkom wymarzony kształt).

Zadbaj o odpowiednią dietę, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie suplementu, który przyśpieszy jej spalanie, np.: naszych kapsułek Slimette. Na temat odpowiedniego odżywiana przyśpieszającego metabolizm możesz poczytać tutaj:

http://slimette.pl/blog/2014/12/podkrec-swoj-metabolizm.html

Skutki uboczne

Tak, wszystkie te zabiegi mają skutki uboczne. Po pierwsze, jeszcze przed upływem miesiąca zobaczysz pierwsze efekty, a po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń będziesz mogła cieszyć się wymarzonym kształtem swojej pupy. Po drugie, musisz być przygotowana na przyciąganie wzroku wielu spojrzeń, pośladki bowiem są uważane za jeden z najbardziej seksownych elementów naszego ciała. Po trzecie, na dobre rozstaniesz się z cellulitem!

Jeśli jesteś na to wszystko gotowa – działaj! Lato coraz bliżej :D

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge