Slimette - Blog

Tak, potrafisz! Czyli siła motywacji.

Motywacja w odchudzaniu jest bardzo ważna. Jedni mają problem z motywacją, żeby zacząć, inni, żeby wytrwać. Od czego zacząć, żeby z sukcesem zakończyć?

motywacja1

Wytycz realne cele

Po pierwsze, musimy dostrzec problem i podjąć decyzję o działaniu. Chcesz schudnąć? Przyśpieszyć metabolizm? A może wyrzeźbić mięśnie? Chciałabyś przejść na dietę czy zacząć regularnie biegać albo chodzić na siłownię? Określ na czym Ci najbardziej zależy, wyznacz swoje cele. Pamiętaj, że Twój cel powinien być prosty, osiągalny i określony w czasie. Twój plan działania musi być konkretny, żeby uniknąć syndromu ‘słomianego zapału’. Dlatego odpowiedz sobie na kilka pytań, np.: ile chcę schudnąć? Jak chce wyglądać? Ile chcę mieć centymetrów w pasie? Jakie posiłki będę spożywać? Jakie ćwiczenia wykonywać i ile razy w tygodniu? Możesz też wizualizować swój efekt. Im bardziej sprecyzowane cele, tym większe powodzenie.
Udało się? W takim razie najtrudniejsze mamy za sobą ;)Wewnętrzne głębokie przekonanie już masz.

Potrzebne wsparcie

Teraz wystarczy postanowienia zamienić w czyny! Pamiętajcie również o tym, żeby zaopatrzyć się w motywacyjne otoczenie: rodzinę i przyjaciół, znajomych. Niech zasypują Ciebie dobrymi słowami, zauważają postępy i dodadzą otuchy w chwili kryzysu. Mogą to robić również online. Miłe słowa są niesamowicie motywujące i przyjemne dla ucha. Poza tym, mówiąc zaufanym osobom o swoich planach wzbudzisz w sobie potrzebę bycia konsekwentnym… Głupio by było, gdyby Twoje plany skończyły się jedynie na mówieniu, prawda? ;)

mot2

Inni sprzymierzeńcy

Niech nie zniechęca Cię wynik na wadze. On ma Ciebie zmotywować i wskazać co masz dalej robić. Ruch również powinien być Twoją motywacją. Dlaczego? Podczas ćwiczeń wydzielają się endorfiny. Poczucie szczęścia okaże się niezwykle pomocne, jeśli najdzie Ciebie ochota na słodycze albo inne niezdrowe przekąski ;) A co jeśli pada deszcz, masz gorszy dzień i po prostu Ci się nie chce? Może pomóc Slimette. Kiedy stosujesz nasze kapsułki masz więcej energii, nie towarzyszy Tobie uczucie zmęczenia. Wręcz przeciwnie! Masz tyle powera, że z przyjemnością chcesz go spożytkować na siłowni albo podczas biegania – nawet po 8h w pracy:)
Jeśli Ci to pomoże – obklej całe mieszkanie karteczkami, które będą przypominać o celu albo kup ubranie w wymarzonym rozmiarze i powieś w widocznym miejscu . a może chcesz utrzeć nosa tym, którzy zawsze patrzyli na Ciebie z góry? Na diecie każda motywacja i wszystkie chwyty są dozwolone ;)

mot 2

Zasłużona nagroda

Nie od razu Rzym zbudowano. Metodą małych kroków osiągniesz najwięcej. Stopniowe odchudzanie przynosi najtrwalsze efekty. Nie zapomnij także o nagradzaniu siebie! Za każdy zgubiony kilogram czy inny osiągnięty cel – kup sobie jakiś drobiazg, idź do fryzjera lub kosmetyczki albo weź relaksującą kąpiel z bąbelkami. Jesteś tego warta/y :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge