Slimette - Blog

Nadwaga zapisana w genach?

Dlaczego niektóre osoby osiągają zadowalające wyniki podczas kuracji odchudzającej, podczas gdy inne, poddane dokładnie takiemu samemu leczeniu, nie robią znaczących postępów? Czy rzeczywiście jest tak, że otyłość mamy w genach?

gen
Jesz mało, ćwiczysz bez wytchnienia – bez rezultatów. Czy to wina genów? Bez owijania w bawełnę: czynnik genetyczny jest istotny we wszystkich typach otyłości. Ale nie jedyny! Są jeszcze inne czynniki: farmakologiczne, psychologiczne, biologiczne oraz środowiskowe. Problem jest złożony, ale najważniejsze jest to, że nie jesteśmy skazani na nadwagę, możemy z nią walczyć.

GEN OTYŁOŚCI

Gen otyłości FTO odkryli naukowcy już jakiś czas temu. Jego ‘nosicielami’ jesteśmy tak naprawdę wszyscy. Jednak to czy gen ten zostanie uaktywniony, czy nie – zależy już od nas samych, a dokładniej: od naszego stylu życia. Dużą rolę odgrywa nasz sposób żywienia i aktywność fizyczna. W takim razie dlaczego nawet małe dzieci borykają się nadwagą, a nawet otyłością? Naukowcy obliczyli, że dziecko, którego rodzice są otyli ma 80 procent szans na to, że też będzie borykać się z nadprogramowymi kilogramami. W przypadku, kiedy na otyłość cierpi jeden z rodziców prawdopodobieństwo takie spada o połowę. Ale z czym związane jest to prawdopodobieństwo? Z naśladowaniem nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

geny

NADZIEJA…

Pocieszający jest fakt, że nawet jeśli jesteśmy rodzinne obciążeni ryzykiem wystąpienia nadwagi to możemy zapobiec wzrostowi masy ciała poprzez zmianę naszego stylu życia. Prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczna są kluczowe w zachowaniu optymalnej wagi. Wraz z odkryciami naukowców pojawiają się również nowe możliwości. Dzięki badaniom kodu DNA niedługo możemy mieć do czynienia z całkowitą indywidualizacją walki z odchudzaniem. Specjaliści będą w stanie dopasować do nas kurację tak, aby przyniosła jak najlepsze efekty. Ale i teraz nie jesteśmy w tej walce osamotnieni. Efekty indywidualnie dopasowanej diety oraz ćwiczeń możesz zintensyfikować poprzez zażywanie suplementu Slimette. Jego unikalna kompozycja składników gwarantuje większą skuteczność diety odchudzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge