Slimette - Blog

MOC ZIELONEJ HERBATY

O tym, że zieloną herbatę warto pić słyszymy ciągle. Wszędzie mówi się o tym, że ma wiele pozytywnych właściwości, tylko jakich? O tym wiemy już mniej…

zielona 2

Zacznijmy od urody. Zielona herbata określana jest mianem naturalnego antyoksydantu – zwalcza różne formy wolnych rodników, które przyśpieszają proces starzenia się skóry. Skutecznie likwiduje problemy z suchą skórą i łagodzi podrażnienia, dlatego polecana jest osobom z suchą i wrażliwą cerą. Chroni także przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, więc warto ją wypić przed wyjściem na plażę.

Walczysz z cellulitem? Stosuj zieloną herbatę! Jej składniki pomogą Ci się uporać z tym problemem. Również nasze włosy odczują pozytywne zmiany – zielona herbata zapobiega ich wypadaniu, wzmacnia oraz przyśpiesza ich wzrost.

Teraz czas na mózg. Zielona herbata pobudza i orzeźwia. To wszystko dzięki zawartej w niej teinie, która działa podobnie jak znajdująca się w kawie kofeina. Po wypiciu filiżanki naparu zwiększają się zdolności umysłowe i fizyczne organizmu, mija uczucie senności czy wyczerpania. Dlatego właśnie zielona herbata jest uzupełnieniem wielu diet odchudzających i wspomagających treningi wytrzymałościowe. Teina wspomaga również koncentrację, ułatwia tym samym proces uczenia się. Pamiętajmy jednak, że pobudzająco działa jedynie napar z pierwszego parzenia, który powinien trwać ok. 5-6 minut. Dłużej parzona zielona herbata działa wręcz odwrotnie, uspokajająco i relaksująco.

Zielona herbata pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy – wspomaga leczenie jego bakteryjnych i wirusowych schorzeń. Pomaga w chorobach o podłożu zapalnym (biegunki, stany zapalne śluzówki jamy ustnej). Zapobiega również powstawaniu kamieni w wątrobie, nerkach czy pęcherzu moczowym.

Jedną z najważniejszych cech zielonej herbaty jest przyśpieszenie metabolizmu. Napar wspomaga szybsze spalanie tłuszczu, co usprawnia proces odchudzania się. Reguluje także procesy trawienia, zmniejsza łaknienie oraz normalizuje poziom cholesterolu.

Nie wszyscy jednak lubią specyficzny cierpki smak zielonej herbaty. Niektórzy nie mają czasu na robienie naparów i pilnowania odpowiedniego czasu parzenia. Idealnym wyjściem jest w takich przypadkach Slimette. Suplement zawiera skoncentrowany ekstrakt z zielonej herbaty, dzięki czemu możecie w pełni odczuć jej pozytywne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge