Slimette - Blog

Aplikacje na wagę!

Technologia rozwija się wręcz w zawrotnym tempie. Jeszcze 5-10 lat temu ciężko było sobie wyobrazić, żeby telefony komórkowe potrafiły aż tyle. Wielu co prawda narzeka, że „napakowane” aplikacjami małe maszyny mają zbyt słabe baterie, a poza tym telefon ma służyć do dzwonienia i smsów. Te czasy jednak bezpowrotnie minęły, bo smartphone na przykład pomagają się… odchudzać.

Nie chodzi tutaj oczywiście o to, że to telefon będzie się za nas odchudzał. Natomiast istnieją aplikacje (tak darmowe, jak i płatne), które dają nam naprawdę poteżną broń w walce o smukłą sylwetkę – informację.

Aplikacje na wagę

Jest ich całkiem sporo i mogą nam naprawdę pomóc. Oczywiście nie należy ich traktować jako jedyną i niepodważalną drogę do utraty zbędnych kilogramów. Wciąż to jednak my jesteśmy najważniejsi i oczywiście nasz zdrowy rozsądek. Skupmy się jednak na samych aplikacjach. Jedną z bardziej popularnych jest FreeCalorieCounter. Sporo potrafi. Zaczynamy od założenia sobie konta, gdzie podajemy między innymi swoją obecną wage, ale także wzrost. Co ciekawe, ale istotne musimy też podać sposób w jaki pracujemy. A na koniec podajemy to, co jest naszym celem. Sama aplikacja na podstawie danych, które jej podaliśmy daje nam wytyczne, co do liczby kalorii jakie możemy przyjmować każdego dnia. Ciekawostką jest jednak co innego. Otóż, każdego dnia wprowadzamy informację na temat tego co zjedliśmy. Możemy też po prostu zeskanować kod danego produktu – aplikacja poda nam liczbę kalorii. Kolejna ciekawą aplikacją jest Fooducate. Jej głównym zadaniem jest informowanie nas o tym, czy dany produkt, który chcemy wybrać będzie dla nas odpowiedni. Czy składniki się w nim znajdujące nie są przypadkiem niezdrowe, czy też zbyt kaloryczne.Wystarczy w sklepie zeskanować kod kreskowy.

Co jest najważniejsze z perspektywy naszego organizmu w jedzeniu? Oczywiście składniki odżywcze. Te najlepiej uzyskiwać ze świeżych warzyw i owoców. To jednak niestety ze względu na sezonowość nie takie proste. Owszem, niektóre warzywa można kupić cały rok, tylko niestety są one bardziej efektem użycia różnych dodatkowych substancji w czasie kiedy rosną w szklarni. To w zasadzie bardziej produkowanie warzyw i owoców. Istnieje aplikacja o nazwie Locavore, która informuje nas czy na dane warzywo jest obecnie sezon. Czy będzie ono świeże i pełne składników odżywczych. To w sumie aplikacja dla leniwych osób. Poza tym większość z nas raczej orientuje się, co w danej porze roku jest świeże i zdrowe.

CSPI Chemical Cuisine Nike Training Club – nazwa może i długa, ale to według jedna z najlepszych aplikacji dotycząca treningów. Jest to trener, którego mamy zamkniętego w telefonie. Wystarczy wybrać konkretny trening, możemy też ściągać muzykę, aby było nam łatwiej ćwiczyć. Aplikacja kieruje nas krok po kroku i dzięki temu nasz trening jest bardziej efektywny.

Czy jednak aplikacje tak naprawdę są nam potrzebne? Do utrzymania odpowiedniej wagi i szczupłej sylwetki można wykorzystywać wszelkie dostępne sposoby. Technologia to jedno, ale natura – o niej też nie możemy zapominać. Może być ona zamknięta w preparacie Slimettte. Ważne tak naprawdę jest to, abyśmy przede wszystkim kierowali się zdrowym rozsądkiem. Szybkie efekty? Dobrze, ale tak, aby było to bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge