Slimette - Blog

Aplikacje na smartfony, które pomagają w odchudzaniu

Codziennie słyszymy kilkadziesiąt rad dotyczących odżywiania oraz aktywności fizycznej. Nie brak takich, które są tworzone przez specjalistów w dietetyce oraz przez osoby, którym udało się schudnąć skutecznie i na trwałe. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje coraz częściej wspominana rada: „chwyć telefon”. W nowoczesnych technologiach, w tym w aplikacjach na smartfony tkwi bowiem ogromna siła.

Nowe badania i nowe możliwości

Archives of Internal Medicine zbadał, jak można się odchudzać za pomocą urządzenia mobilnego. Okazało się, że smartfony oraz inne nowoczesne produkty są bardzo skuteczne, dużo lepsze w śledzeniu diety niż inne techniki zapisywania postępów w odchudzaniu, zwłaszcza na papierze.

Telefon kontra strony internetowe

Naukowcy zbadali, jaka jest skuteczność śledzenia diety na urządzeniach mobilnych, a jaka na urządzeniach stacjonarnych. W tym celu przebadali 70 otyłych dorosłych osób, zwłaszcza mężczyzn, w wieku średnio 58 lat.

Część z nich codziennie notowała swoje postępy za pomocą długopisu i papieru, a inni stosowali urządzenia mobilne oraz mogli korzystać z rozmów telefonicznych z osobistym trenerem i suplementów diety. Okazało się, że najlepsze wyniki uzyskały osoby, które korzystały z aplikacji mobilnych oraz stosowały tabletki na odchudzanie. Średnio udało się im schudnąć nawet 7 kilogramów. Uczestnicy, którzy korzystali z aplikacji, jednak nie stosowali suplementów diety schudli średnio o 4 kilogramy. Osoby natomiast, które śledziły swoją dietę na stronach online, bez dodatkowego wsparcia schudły niewiele.

Osobisty asystent cyfrowy

Korzystając ze smartfonów, można sięgnąć po aplikację z osobistym asystentem cyfrowym. W połączeniu z konsultacjami z trenerem pozwalają osiągnąć najlepsze wyniki. Jeśli dodatkowo dołączymy do terapii odchudzającej zażywanie najlepszych tabletek odchudzających, takich jak Slimette, możemy liczyć na kilkukilogramowe wyniki terapii, a w dłuższej perspektywie trwałe zmiany w stylu życia dające długotrwałe efekty.
Jeśli chcemy schudnąć, najważniejsze, by łączyć starania na wielu płaszczyznach. Lepiej nie decydować się jedynie na aplikacje, bo te same w sobie mogą być mało skuteczne. Wsparcie najbliższych, w tym również profesjonalnego trenera oraz zażywanie suplementów diety może przynieść najlepsze efekty. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge