Slimette - Blog

Chcesz zrzucić więcej kilogramów? Ćwicz przed śniadaniem

Najczęściej to kiedy skupiamy się na aktywności fizycznej, zależy od tego jak wygląda nasz kalendarz. Nie da się ukryć, że to właśnie plan dnia wskazuje nam, kiedy możemy ćwiczyć. Jak jednak dowodzą najnowsze (nie jedyne, o czym potem) badania, to my powinniśmy wybrać porę.

Najlepiej – czego łatwo się domyślić po tytule – aby było to rano, przed pierwszym śniadaniem. Jest to związane przede wszystkim z efektywnością takich ćwiczeń. Zdrowie to jeden pozytywny aspekt aktywności fizycznej, ale dla wielu osób dużo ważniejsze jest to, czy pomoże ona pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Ćwicz przed śniadaniem!

Badania na temat zależności między aktywnością przed śniadaniem, a ilością traconych kilogramów przeprowadzili naukowcy z Wielkiej Brytanii. Faktem jest, że bardzo mała była grupa poddanych eksperymentowi. 10 panów – 3 wizyty w miejscu przeprowadzania eksperymentu. Podczas pierwszej z nich – dostali śniadanie, ale nie ćwiczyli. Druga wizyta zaczynała się od godzinnego spaceru, a dopiero potem jedli pierwszy posiłek. W czasie 3 wizyty, ćwiczenia miały miejsce po śniadaniu. Wyniki: najwięcej kalorii spalano drugiego dnia. Najgorzej w tej kwestii miał się pierwszy dzień eksperymentu. Wnioski wydają się być łatwe do przewidzenia.

Poranny trening, a metabolizm

Jak wspomniałem, to nie są pierwsze badania, które mówią o pozytywnym wpływie ruchu przed śniadaniem. Dwa lata temu w Belgii przeprowadzono eksperyment, który dał podobne wnioski. Również w tym badaniu wzięli udział tylko panowie. Ich codzienna dieta była dość tucząca (50% więcej tłuszczu, niż w „normalnym” codziennym menu). Połowa z nich ćwiczyła przed zjedzeniem śniadania. W drugiej na pierwszym miejscu był posiłek, a dopiero później aktywność fizyczna. To właśnie ta pierwsza grupa badanych – mimo bogatego w kalorie śniadania – nie przytyła. Dodatkowo zauważono też, że w znaczący sposób przyspieszył się u nich metabolizm. Dużo lepiej spalali tkankę tłuszczową.

Główną tezą jaką postawili naukowcy po tym badaniu, jest fakt że organizm, który jest zmuszany do ćwiczeń na czczo, zaczyna szukać energii do aktywności fizycznej. Gdzie go znajduje? Oczywiście w pokładach tkanki tłuszczowej. Spala ją, a my odczuwamy to poprzez utratę kilogramów. Poniekąd pokazuje to też, jak bardzo istotna jest w ogóle aktywność fizyczna. Inna sprawa, że należy ją również rozpatrywać nie tylko w kwestiach utraty kilogramów. Nasze zdrowie jest wszak równie istotne. Pamiętajmy, że nawet „zwykły” spacer – może być przed śniadaniem – to już dużo lepsze samopoczucie. Dodatkowo dostarczamy do organizmu więcej tlenu, a to pozwala mu lepiej funkcjonować.

Poranny trening to oczywiście nie jedyna droga do przyspieszenia metabolizmu, bo to dość istotne z perspektywy osób walcząc o utratę nadmiaru kilogramów. Też ustalmy – nie zawsze możemy sobie na taki luksus pozwolić. Właśnie dla takich osób tworzy się preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu. Jednym z nich jest Slimette. To też dobry przykład na produkt, który jest bezpieczny. Zapewnia mu to przede wszystkim naturalny skład. Na takie właśnie preparaty, jeśli nie możecie sobie pozwolić na poranną aktywność przyspieszającą metabolizm, lepiej się zdecydować. Natura w tym przypadku wygrywa z sztucznie tworzonymi składnikami.

Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z codziennej dawki ruchu. Tak naprawdę niezależnie czy przed, czy po śniadaniu – ma wielki wpływ na nasze odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge