Slimette - Blog

Outdoor Fitness – sposób na lato

Sezon urlopowy w pełni. Większość z nas spędza go niekoniecznie w sposób aktywny. Wolimy sobie leżeć na plaży zajadając potrawy z grilla, a najlepiej do tego popijając je piwem. Ruszanie się nie jest wtedy najważniejsze. Ale to właśnie jest najlepszy czas na zrzucania nadmiaru kilogramów i zadbania o kondycję.

Po pierwsze, wynika to z tego, że w to właśnie w letni czas pojawia się ogromna ilość świeżyw warzyw i owoców, które z powodzeniem mogą stać się podstawą naszej diety. Są zdrowe i jednocześnie pozwalają zrzucić nadmiar kilogramów. Po drugie, dobra pogoda niejako pozwala zwiększyć naszą aktywność fizyczną, a to przecież też sprzyja odchudzaniu.

Siłownia na świeżym powietrzu

outdoor fitness

Tym właśnie jest Outdoor Fitness. Niezmiernie popularny w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie Zachodniej. Takie „zewnętrzne” siłownie wchodzą również do Polski. Wciąż jeszcze nieśmiało, ale bez wątpienia istnieje duża szansa, że i w naszym kraju zdobędą dużą popularność. Outdoor Fitness to nic innego jak dowolnych rozmiarów swoistego rodzaju plac zabaw dla dorosłych. Znajdują się na nim urządzenia, które są podobne do tych znajdujących się na siłowni. Tu i tu możemy spokojnie ćwiczyć i zrzucać nadmiar kilogramów. Różnica jest taka, że w przypadku Outdoor Fitness ćwiczymy na świeżym powietrzu. Co ciekawe takie siłownie obecnie powstają najczęściej w okolicach placów zabaw dla naszych pociech, tak aby można było połączyć przyjemne z pożytecznym. Jednak nie ma tak naprawdę ograniczenia, jeśli chodzi o miejsce zaaranżowania takiej siłowni.

Skuteczność i bezpieczeństwo

W przypadku tego pierwszego aspektu, tak naprawdę wszystko zależy od sposobu, w jaki  sami przyłożymy się do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zresztą tak to już jest z odchudzaniem, czy też dbałością o kondycję. Jedni wybierają tylko zmianę diety, inni decydują się na połączenie jej właśnie z aktywnością fizyczną. Dobrym pomysłem jest wspomaganie się suplementem diety, który przyśpiesza spalanie tłuszczu. Przykładem takiego preparatu jest suplement diety o nazwie Slimette, który zawiera między innymi Jagodę Acai pozwalającą szybciej uzyskać smukłą sylwetkę. Wróćmy jednak do skuteczności samego Outdoor Fitness. Najlepiej byłoby zapewnić sobie instruktora, który de facto pomoże nam zrzucić nadmiar kilogramów, czy też po prostu cieszyć się aktywnością fizyczną. Takie centra „na zewnątrz” często powstają wokół ośrodków wypoczynkowych i to właśnie tam – w ofercie urlopowej – możemy liczyć na profesjonalistę, który ułoży nam plan ćwiczeń.

Fitness na świeżym powietrzu

Odrębną kwestię stanowi bezpieczeństwo Outdoor Fitness. Większość producentów sprzętu takich „zewnętrznych” siłowni zapewnia nas, że urządzenia przez nich produkowane są w pełni bezpieczne i to do tego stopnia, iż mogą na nich bawić się (czy też ćwiczyć) dzieci. Warto też zauważyć, że są one najczęściej odporne na warunki pogodowe. Co do samych ćwiczeń, tutaj jak zwykle najwięcej do powiedzenia ma nasz własny, zdrowy rozsądek. Jeśli w trakcie aktywności nie będziemy się specjalnie forsować, a  przy okazji słuchać rad trenera, to nic nam się nie powinno stać. Podobnie jak w przypadku normalnych zamkniętych siłowni.

Outdoor Fitness ma jednak pewną wadę, której zresztą łatwo się domyślić. Chodzi o pogodę. To od niej tak naprawdę zależy to, czy będziemy mogli ćwiczyć na zewnątrz. Z drugiej strony deszcz niekoniecznie musi nam przecież przeszkadzać.

Jedna myśl nt. „Outdoor Fitness – sposób na lato

  • matylda, 1 października 2012 o 14:19

    ja regularnie ćwiczę, a że mimo to ciężko mi było schudnąć postanowiłam wypróbować slimette i dołączyć je do swojej diety. sprawdził się rewelacyjnie! szybciej tracę na wadze i mam więcej siły. polecam wszystkim którzy mają w planach zdrowe odchudzanie:)

    matylda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge