Slimette - Blog

Dlaczego nie chudnę

To pytanie, które pojawia się pewnie w głowach tysięcy pań, ale i panów walczących z nadmiarem kilogramów. Dlaczego, mimo stosowania drakońskich diet, nic możemy „uszczknąć” z naszego brzuszka. Najcześciej taki stan rzeczy jest efektem błędów, które nawet nieświadomie popełniamy.

Właśnie tak. Okazuje się, że odchudzanie wbrew pozorom nie polega tylko i wyłącznie na ślepym stosowaniu zasad diety. Niezmiernie ważny jest zdrowy rozsądek, który powinien być naszym głównym przewodnikiem w procesie odchudzania.

Nie odchudzaj się, to schudniesz

Chodzi o to, że bardzo często jest tak, iż przeskakujemy praktycznie z diety na dietę. Jedną kończymy, bo nie dała nam spodziewanych efektów i zaczynamy następną. Byle szybciej, bo przecież zależy nam na szybkiej utracie nadmiaru kilogramów. Problem polega na tym, że wcale wtedy nie chudniemy. Do tego, po pewnym czasie możemy zauważyć efekt odwrotny od zamierzonego. Co z tym zrobić? Przede wszystkim, nasz organizm musi przez jakiś czas odpocząć. Nie możemy go katować coraz to bardziej wymyślnymi sposobami odchudzania. Proces ten powinien być „poukładany” i robiony z głową. Inaczej doprowadzimy do tego, że metabolizm, zamiast przyspieszyć- zwolni i zaczniemy nabierać na wadze.

Wola odchudzania

To bardzo istotny – nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo – element procesu odchudzania. Po pierwsze dlatego, że to właśnie wola i chęć pozwalają wytrwać w postanowieniu zrzucenia nadmiaru kilogramów. To dzięki nim możemy również przetrzymać czas, kiedy tak naprawdę, mimo zmiany dotychczasowego menu na drakoński jadłospis, nic się nie dzieje, a wskazówka na wadze ani drgnie. To też nawiasem mówiąc, bardzo częsty problem przy odchudzaniu. Jak najszybciej chcemy uzyskać niewiadomo jakie efekty. Pamiętajcie o tym, że to, iż twórcy diety zapewniają Was o utracie 8 kilogramów w dwa tygodnie, wcale nie oznacza takiej sytuacji w Waszym przypadku. Najczęściej, podawane liczby są „życzeniowe” i jeśli stracimy w czasie danej diety połowę z tych ośmiu kilogramów to powinni się cieszyć.

Nocne demony

A może nie chudniesz dlatego, że nie możesz zapanować nad nocnym podjadaniem. Pamiętać należy o tym, że dziennie powinniśmy jeść pięć posiłków we w miarę regularnych odstępach czasowych. Te stałe pory jedzenia są niezmiernie ważne, aby utrzymać poziom glukozy na takim samym poziomie, wyrównać metabolizm i trochę go przyspieszyć. Problem polega na tym, że często budzimy się w nocy głodni i chcemy coś podjeść. To największy błąd jaki możemy popełnić w trakcie odchudzania. Pamiętajmy, że nasz organizm w nocy działa wolniej. Nie inaczej jest z przemianą materii. Stąd też jedząc w nocy, tak naprawdę sami sobie dodajemy dodatkowych kilogramów. Lepiej wypić szklankę wody i położyć się spać, do rana przecież już niedaleko.

Ważne też, żeby kontrolować to co jemy w ciągu dnia. Warto zrobić sobie rozpiskę zdrowego jedzenia, taki swoisty dziennik żywieniowy. Nie należy jednak wpadać w przesadę. Jeśli zdarzy nam się zjeść kawałek ciasta, czy kilka chipsów to naprawdę nic się nie stanie. Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością.

To jak się odchudzać?

Z głową przede wszystkim. Zanim zaczniemy sam proces utraty kilogramów, należy siąść i się zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć i jak do tego dojść. Rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest połączenie zdrowego menu z aktywnością fizyczną. Warto też zastanowić się nad suplementem diety, który pozwoli nam przyspieczyć efekty odchudzania. Jak wybrać ten skuteczny i bezpieczny? Weźmy na przykład preparat o nazwie Slimette. Spójrzmy na jego skład. Jest naturalny, co oznacza przede wszystkim to, iż jest dla naszego organizmu bezpieczny. W kwestii oceny skuteczności, również pomoże nam lektura składu. Preparat ten zawiera składniki, które uznawane są za najbardziej skuteczne w kwestii przyspieszania odchudzania. Mowa tutaj między innymi o Jagodzie Acai, czy też papryce Cayenne.

Reasumując, jeśli zależy nam na zrzuceniu kilogramów, musimy podejść do całego procesu rozsądnie. Z jednej strony pamiętać o konkretnych zasadach znamionujących skuteczne odchudzanie,a z drugiej – unikać błędów, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge