Slimette - Blog

Na odchudzanie najlepszy… spacer z psem!

Pies może być kimś więcej, niż tylko najlepszym przyjacielem człowieka. Może być on również doskonałym pomocnikiem jeżeli chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów. Spacer z psem to najprostszy sposób na wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu.

spacer_z_psem_na_odchudzanieMaszerowanie jest często niedocenianą formą aktywności fizycznej, która pomagać ma w odchudzaniu. Spacerując nie odczuwamy żadnego zmęczenia, czasami również wydaje się ono po prostu nudne. Tymczasem marsz jest jedną z podstaw skutecznego planu diety. Nie chcesz się nudzić? Zabierz ze sobą czworonożnego przyjaciela! On też wiele na tym zyska.

Pies najlepszy na mobilizację

Każda dieta ma swoje lepsze i gorsze dni. Zdarza się, że nasze postanowienia pomijamy, lub całkowicie o nich zapominamy. Niekiedy po prostu nie mamy siły lub zwyczajnie nam się nie chce. Zaradzić temu można jednak dzięki naszemu pupilowi!

Wiadomym jest, że posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami, m.in. codziennym wyprowadzaniem go na spacer. Dbając o niego powinniśmy więc robić to regularnie, a z czasem zauważymy efekty także na własnej skórze! Nie odkładajmy więc tej czynności na później, nie delegujmy jej też na innych członków rodziny. Uwierz, że spacer z psem przyniesie wam obopólne korzyści! Wlepione w Ciebie, okrągłe psie ślepia z pewnością zmobilizują Cię do wyjścia z domu, a wesołe merdanie ogonem i poszczekiwanie umili każdą chwilę podczas wspólnej przechadzki.

Ile kalorii mogę spalić?

Jeżeli pragniesz uzyskać konkretne rezultaty, spaceruj z psem regularnie. Pamiętaj, że to dobre zarówno dla Twojego zdrowia, jak i dla zdrowia psa. Zacznij od krótkich wędrówek, następnie zwiększaj czas i szybkość chodu. Nawet ten zwykły, przy którym nie będziesz się forsować spowoduje spalenie wielu kalorii. Dostosuj się również do możliwości swojego czworonoga. Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką yorka, ratlerka lub innego mniejszego pieska, już godzina dziennie będzie wystarczającym osiągnięciem. Natomiast duże psy potrzebują większej ilości ruchu, tak więc jeżeli uda Ci się znaleźć więcej wolnego czasu, spaceruj z nim nawet 2 godziny dziennie.

Przykładowy kalkulator kalorii, które możesz spalić podczas przechadzki ze swoim czworonogiem:

  • 30 minut normalnego spaceru przy wadze 60 kilogramów – 93 kalorie
  • 30 minut normalnego spaceru przy wadze 90 kilogramów – 139 kalorii
  • 30 minut szybkiego spaceru przy wadze 60 kilogramów – 118 kalorii
  • 30 minut szybkiego spaceru przy wadze 90 kilogramów – 177 kalorii
  • 60 minut normalnego spaceru przy wadze 60 kilogramów – 186 kalorii
  • 60 minut normalnego spaceru przy wadze 90 kilogramów – 279 kalorii
  • 60 minut szybkiego spaceru przy wadze 60 kilogramów – 236 kalorii
  • 60 minut szybkiego spaceru przy wadze 90 kilogramów – 353 kalorie

Potrzebujesz dodatkowego pomocnika przy odchudzaniu?

Oczywiście rezultaty spacerowania z psem pojawiają się wraz z regularnością i czasem. Jeżeli go nie masz, lub chcesz przyspieszyć proces spalania kalorii warto wspomóc się zdrową dietą lub naturalnym suplementem diety Slimette – skutecznym pomocniku przy odchudzaniu. Pamiętaj, że w połączeniu z aktywnością fizyczną efekt będzie lepszy i pojawi się dużo szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge