Slimette - Blog

Marzy Ci się szczupła sylwetka? W takim razie… zacznij pływać!

Kilkugodzinny wypad na basen to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pływanie jest doskonałym sposobem na wyrzeźbienie sylwetki, wykształcenie mięśni, a przede wszystkim – zrzucenie kilku kilogramów!

pływanie_na_odchudzanieTrudno jest wymienić sport, który skutecznie pomaga w odchudzaniu, nie jest czasochłonny, a dodatkowo wyjątkowo relaksuje. Osoby zapracowane, wyczerpane po całym dniu pracy powinny zainteresować się więc pływaniem. Basen to doskonały sposób na rozruszanie się, regenerację sił i jednocześnie – aktywny odpoczynek. Pływając, nie dość, że spalamy mnóstwo kalorii, to dodatkowo przyspieszony zostaje metabolizm i uruchomiony każdy mięsień ciała. Nie umiesz pływać? Wiele basenów oferuje wodny aerobik, który równie skutecznie pomaga w odchudzaniu. Zawsze możesz także zapytać ratownika o możliwość zapisania się na lekcje pływania.

Dlaczego woda działa?

Doskonałe wyrzeźbienie sylwetki jest możliwe dzięki zaangażowaniu każdej partii mięśni oraz ogromnej redukcji kalorii. W zależności od wagi ciała i poziomu wysiłku można stracić od 90-550 kalorii w ciągu półgodzinnej sesji. Zwykle na godzinę spokojnego pływania przypada 500 kalorii, natomiast przy intensywnym wysiłku możesz spalić nawet 700 kalorii. A ponieważ woda jest prawie 800 razy gęstsza od powietrza – każdy wymach, ruch ręką czy nogą będzie jak mini trening oporowy dla całego ciała, szczególnie: bioder, ramion, barków i pośladków.

Pływanie jest również sportem bezkontuzyjnym. Dzięki temu, że woda neutralizuje grawitację a po zanurzeniu osiągamy stan nieważkości – nie obciążamy stawów i wolniej się męczymy. Inaczej jest w przypadku biegania lub treningu siłowego. W zasadzie można pływać cały dzień bez ryzyka kontuzji.

Pływanie a zdrowie

Pływanie ma również zbawienny wpływ dla zdrowia. Intensywniej pracuje wtedy serce i płuca, aby zaopatrzyć wszystkie mięśnie w tlen. Oznacza to, że Twój układ krążenia zostanie poddany doskonałemu treningowi. Im bardziej będziesz wzmacniać serce, tym możliwy będzie dłuższy wysiłek, przy małym zmęczeniu oraz zmniejszy się znacznie ciśnienie krwi. Regularne pływanie pozwoli zredukować ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, cukrzycy typu 2 i udaru mózgu. Ponadto pływanie działa odmładzająco! Badania naukowe potwierdzają, że zawodowi pływacy są biologicznie o 20 lat młodsi niż wskazuje na to ich rzeczywisty wiek.

Jesteś nieszcześliwą posiadaczką cellulitu? A może boli Cię kręgosłup? Basen pomaga również w tych kwestiach. Ćwiczenia wodne oraz pływanie przyspieszają metabolizm, poprawia się obieg limfy w miejscach zaatakowanych przez cellulit. Dodatkowo dzięki dużej wyporności nie obciążamy kręgosłupa. Polecany jest tu zwłaszcza styl grzbietowy.

Jeszcze bardziej skuteczne odchudzanie?

Wiadomo, że wymarzonych efektów nie uzyskamy od razu. Każdy wysiłek fizyczny wymaga czasu aby tkankę tłuszczową móc spalić. Jeżeli zależy nam na szybkim rozprawieniu się z problemem nadmiernych kilogramów, rozwiązaniem jest podparcie swojej kuracji naturalnym suplementem diety. Szczególnie skuteczny jest Slimette, który działa najlepiej w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi, takimi jak np. pływanie.

Warto skusić się więc na taką “połączoną” terapię, dzięki której – bez ingerencji w zdrowie – będziemy mogli uzyskać w mig wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge